Selvinkrimineringsvernet i tilleggsskattesaker

Dette er et av temaene fra Det årlige kurset i skatterett 2023, som gjøres tilgjengelig
digitalt.

Timer

1 juridisk time

Fagområde

Publisert: 20. feb. 2023

Kursavgift

Medlemmer: 950 NOK ekskl. mva.

Andre: 1 600 NOK ekskl. mva.

Pris for abonnenter 0 NOK

FORDYPNINGSKURS

Hva lærer du?

Foredraget ser på hvilke skranker selvinkrimineringsvernet etter EMK artikkel 6 stiller i saker som gjelder tilleggsskatt, med særlig vekt på hvordan selvinkrimineringsvernet begrenser skattemyndighetenes adgang til å kreve fremlagt dokumentbevis.

Dette er et av temaene på Det årlige skatterettskurset 2023.

Hvem passer kurset for?

Advokater, dommere og jurister i offentlig forvaltning og andre som har behov for oppdatering i skatterett.

Leksjoner

Selvinkrimineringsvernet i tilleggsskattesaker – nye utviklingstrekk fra EMD

Foredraget ser på hvilke skranker selvinnkrimineringsvernet etter EMK artikkel 6 stiller i saker som gjelder tilleggsskatt, med særlig vekt p åhvordan selvinkrimineringsvernet begrenser skattemyndighetenes adgang til å kreve fremlagt dokumentbevis.

Advokat Henrik Vaaler,
Regjeringsadvokaten, Oslo

Foredragsholdere

Praktisk informasjon

Du kan ta kurset på PC/Mac, nettbrett eller mobil. Du kan se kurset flere ganger, og selv bestemme hvor stor del du ønsker å se av gangen.

Publisert: 20. feb. 2023

Kontaktpersoner

Skatterett

Det årlige skatterettskurset i Sandefjord er blant de kursene som har lengst tradisjon i vår kursportefølje. Kurset avholdes også i Oslo og utformes i samarbeid med Advokatforeningens Skattelovutvalg. EU/EØS skatterettskurs i Brüssel ble første gang avholdt høsten 2014, og tilbys ca. annethvert år. I tillegg tilbyr vi flere andre kurs hvert halvår med variasjon i fordypning og kurslengde.

Mer informasjon om fagutvalget